Country Life Kuskus cizrnový 330g

69,00 

Katalogové číslo: 7a5a132e-6e35-40e3-bef3-96564f170a90 Kategorie: ,

Bezlepková varianta kuskusu z cizrnové mouky je vhodná zejména pro celiaky. Kuskus rychle uvaříte a v kuchyni má široké využití. Přidejte ho do polévek, do salátů nebo jako přílohu.

Cizrnový kuskus je vhodný pro celiaky i vegany, neobsahuje lepek ani produkty živočišného původu. Nemusíte ho vařit, stačí jej zalít stejným množstvím vody a nechat pod pokličkou 5 minut dojít, možno mezitím párkrát vidličkou prokypřit.

Využití:
příloha – místo klasických těstovin můžete použít tuto exotičtější a bezlepkovou variantu, nebojte se kuskus kombinovat i s luštěninami
rizoto – kuskus smíchejte se svou oblíbenou zeleninou, tofu nebo houbami
saláty – kuskus dobře chutná i s čerstvou zeleninou a může tak být svěžím letním jídlem (recept na salát s červenou čočkou naleznete zde
kuskusovník – příklad, jak kuskus zapéct, najdete v časopise Dobroty zima 2014-15 na str. 10
zavářka – v polévce kuskus dobře funguje jako klasická zavářka
nasladko – se sirupem, ovocem, oříšky a se smetanou vytvoříte z kuskusu i chutné sladké jídlo, náš recept zde
kuskus s pečenou dýní a cizrnou – recept naleznete na našem webu zde
kuskus s grilovanou zeleninou – recept naleznete na našem webu zde

Jméno kuskus je převzaté z arabštiny, jedná se totiž o tradiční severoafrické jídlo. Postupem času se rozšířilo do celého světa. Kuskus je spařená a do kuliček tvarovaná krupice. K jeho výrobě se používá pšenice, proso i ječmen. Často je zaměňován s bulgurem, bulgur ale není z krupice, nýbrž z pšeničných krupek.

Cizrna neboli římský hrách se získává z rostliny s názvem cizrna beraní. Domestikována byla před 7000 lety v oblasti kolem Turecka a Sýrie. Dnes se převážně pěstuje a používá v Indii. Plodem rostliny je lusk s až deseti kulovitými semeny nažloutlé barvy.