Country Life Kustovnice cizí Goji 100 g

59,00 

Katalogové číslo: 8c4a118d-7502-4bb2-a8eb-a238c1d6cff8 Kategorie: ,

Goji kustovnice čínská 100g Country Life

Kustovnice neboli goji bývá označována za nejzdravější ovoce na světě. Nasypte si ho do ranní kaše, přidejte ho do smoothie nebo si ho dejte jen tak na chuť. Ochutnejte čínský elixír nesmrtelnosti.

Co kustovnice obsahuje?

Kustovnice je považována za jednu z nejsilnějších superpotravin světa. Obsahuje natolik účinný koktejl antioxidantů, vitamínů, minerálů, stopových prvků, esenciálních mastných kyselin a aminokyselin, že se jí říká ovoce nesmrtelnosti a o jejích zázračných účincích se vypráví legendy.

V kustovnici přijmete například obrovské množství betakarotenu, vitamínu C, E, B1, B2, mědi, zinku, manganu, vápníku nebo železa. A nejen to – goji působí pozitivně na celý organismus, a tak jeho konzumací předcházíte ztrátě zraku neboli makulární degeneraci, posilujete imunitní systém, aktivujete bílé krvinky, zabraňujete špatnému zažívání a zácpě, zánětům v těle a dokonce neblahým následkům chemoterapie při rakovinné léčbě. Goji posiluje organismus i vůči stresu a autoimunitním onemocněním, jakými jsou alergie, lupénka nebo Crohnova choroba

Odkud kustovnice pochází?

Kustovnice rostla původně v Číně a Mongolsku, proto její blahodárné účinky objevili teprve tam a také z toho důvodu více než dvě tisíciletí patří neodmyslitelně k léčebným prostředkům tradiční čínské medicíny.

Kustovnice Country Life pochází z Číny, z ekologického zemědělství, a je proto v bio kvalitě. Keříky goji se pěstují ve výšce okolo 3 600 metrů nad mořem a odolají i evropské zimě, proto si můžete vlastní keřík goji nasadit doma na zahrádce. Ale pokud se vám nechce zahradničit, můžete si goji prostě bez práce a námahy koupit.

Jak kustovnice chutná?

Na první pohled vypadají sušené plody goji jako růžové, trochu špičaté a scvrklé rozinky, proto byste možná čekali, že budou chutnat podobně. Ale kustovnice je chuťově mnohem jemnější, není tak sladká a vzdáleně připomíná sušené šípky a třešně. Kvalitní goji, jako například to od Country Life, poznáte podle světlé barvy usušených plodů.

K čemu se dá kustovnice použít?

Kustovnici můžete přidat všude tam, kde byste použili běžnější druhy sušeného ovoce. Chutnat vám bude v kaších, koláčích, raw dezertech, rýžových nákypech, v kuskusu na sladko, salátech i smoothie.

Jak si kustovnici připravit?

Sušenou kustovnici snadno rozkoušete, ale můžete ji samozřejmě i předem namočit, aby nabobtnala. Z goji od Country Life si jednoduše připravíte i posilující a detoxikační čaj. Stačí lžíci plodů kustovnice zalít horkou vodou a nechat asi 20 minut louhovat. Čaj vypijte a na vylouhovaných plodech goji si smlsněte. Denně byste měli sníst 20 g kustovnice.