Health Link konopný olej BIO 250ml

185,00 

Katalogové číslo: d91bfdb6-8408-436f-b2c1-4c14f487b0e4 Kategorie: ,

Bio Konopný olej lisovaný za studena za studena lisovaný

Za studena lisovaný konopný olej obsahuje výjimečné zastoupení nenasycených mastných kyselin označovaných jako OMEGA 3 a OMEGA 6 (?- a ?-linolenová, kyselina linolová), dále  fytosteroly, minerály (vápník, hořčík, draslík a železo) a vitamíny (A, E, D a dokonce i některé ze skupiny B). Většinu těchto bioaktivních látek si lidské tělo neumí „vyrobit“ a je zcela závislé  na jejich příjmu z potravy. Současný způsob života a stravování nezaručuje jejich dostatečný přísun, dlouhodobý nedostatek těchto látek je přitom jednou z příčin vzniku celé řady tzv. civilizačních  chorob jako jsou poruchy zažívání, onemocnění srdce a cév, snížená imunita, alergie, ekzémy a další.

  • Konzumace konopného oleje zaručuje doplnění stravy o kyseliny OMEGA-3 a OMEGA-6, navíc z přírodního rostlinného zdroje, neupravované, komplexně působící a  v ideálním vzájemném poměru 1:3, který je nejbližší potřebám lidského organismu. Konopný olej mohou používat děti i dospělí, velmi vhodný je pro všechny osoby se zvýšenou potřebou doplnění  esenciálních mastných kyselin.
  • Doporučená denní dávka : 2 polévkové lžíce
  • Energetická hodnota: 3 700 kJ / 900kcal

Průměrné vyživové hodnoty ve 100g výrobku:

Sacharidy 0g

Bílkoviny 0g

Tuky 100g z toho nasycené mastné kyseliny 11g mononenasycené mastné kyseliny 12g polynenasycené mastné kyseliny 77g cholesterol > 0,5 mg

Příznivé klima se plně odráží v charakteru tohoto odrůdového konopného oleje. Dostatek slunečných dní dodaly oleji zcela mimořádnou barvu, chuť i buket. Sytější, jasné odstíny zelené  trávy v barvě oleje jsou známkou vyššího zastoupení chlorofylu. Toto rostlinné barvivo ještě umocňuje příznivé účinky konopného oleje na lidské zdraví, chlorofyl totiž významně zvyšuje epitelizaci  buněk kůže nebo sliznice zažívacího traktu. Také v buketu převažují jemné trávové a slámové tóny. Chuť letošního oleje je vyvážená, plná, hladká, s příjemným nádechem oříšků a trávy, zemité tóny a  ořechy převládají v dochuti. Konopný olej BIO určitě splní všechna očekávání gurmánů i příznivců zdravého životního stylu.  

  • Použití : Konopný olej má typickou, výraznou, lehce oříškovou chuť, s zemitou až jemně pálivou dochutí. Je jemně nakyslý a méně mastný než jiné oleje. Používá se výhradně za studena –   buď pro přímou konzumaci nebo pro dochucení salátů, zálivek a již hotových pokrmů teplé kuchyně.
  • Doporučená denní dávka : 2 polévkové lžíce

Skladujte v chladu a temnu! Nevystavujte působení vysokých teplot. Nepoužívejte po uplynutí data spotřeby.

  • Složení : jednodruhový rostlinný olej BIO
  • Rady a tipy : THC FREE: z konopí používáme výhradně semínka schválených odrůd konopí, která neobsahují žádné psychoaktivní návykové látky.