Kitl Syrob Bezový květ 0,5 l

129,00 

Katalogové číslo: fb8807f8-f5d7-477d-9c47-ca988c3d1eef Kategorie: ,

Hustý sirup z ručně sbíraných čerstvých květů bezu černého. Vhodný pro přípravu tradičních domácích limonád. Je bohatý na látky aromatické i zdraví prospěšné.

Sirup má vynikající chuť, je vhodný pro přípravu domácích limonád a k ochucení teplých i studených nápojů a koktejlů. Kitl Syrob je velmi hustý a vydatný, stačí jej ředit vodou v poměru 1:10. Hotovou domácí limonádu doporučujeme ozdobit plátkem citrónu nebo lístečkem čerstvé máty. Kitl Syrob lze s úspěchem použít i v míchaných alkoholických a nealkoholických nápojích. V zimních měsících jej můžete také zalít horkou vodou nebo jím osladit teplý čaj.

Kitl Syrob Bezový je připravován z čerstvých květů bezu černého v BIO kvalitě. Rostliny zpracováváme za studena a díky tomu je Syrob bohatý na látky zdraví prospěšné, aromatické a chuťové. Na 40. výročí Země živitelky obdržel prestižní cenu Zlatý klas s květinou!

Rozbor vodného bezového macerátu, který provedlo pracoviště Akademie věd ČR, prokázal přítomnost rutinu, kyseliny chlorogenové a rutinu, jenž má velmi silné antioxidační vlastnosti, působí příznivě na stěnu žil a krevních vlásečnic. U kyseliny chlorogenové byla objevena výrazná protinádorová aktivita a zaznamenány jsou také významné antioxidační účinky. Komplex fenolických sloučenin obsažený v květech bezu představuje látky účinné při léčbě chřibky a nachlazení.

Kitl Syrob je k dostání v láhvích o objemu 500 ml, takže z něj připravíte 5 litrů osvěžující limonády.

Složení: cukr a glukózo-fruktózový sirup, vodný macerát květu bezu černého z BIO ekologického zemědělství (Sambucus nigra L.), extrakt z bezového květu, vitamín C (20 mg ve 100 ml sirupu je 25% doporučené denní dávky), regulátor kyselosti: kyselina citrónová, konzervant: sorban draselný.