Kitl Syrob Černý rybíz 0,5 l

129,00 

Katalogové číslo: ea93d5b8-5de2-4b6b-a617-8329b9a71d62 Kategorie: ,

Černorybízový sirup Kitl je vhodný pro přípravu domácích osvěžujících limonád a koktejlů. Výborný je i na horké nápoje, dochucení dezertů či jejich výrobě. Pokud smícháte černorybízov sirup se smetanou a necháte pořádně vymrznout, můžete si pochutnat na skvělé domácí zmrzlině.

100 ml sirupu bylo vyrobeno ze 104 ml ovocné šťávy a dužiny. Díky tomu je sirup velmi kvalitní, hutný a chutný. Kromě těchto vlastností má také ještě jednu; obsah minerálních látek a vitamínů.

První zmínky o šlechtění a pěstování černého rybízu pocházejí z 11. století z ruských kláštěrů. Do Evropy se dostal o šest století později jako keř s černými plody, které obsahují z vitamínů především imunity posilující vitamín C i vitamín P, respektive bioaktivní flavonoidy, které pomáhají se srdečně-cévními onemocněnímy, protože zpevňují a regenerují cévy. Černý rybíz je celkově rostlinný antioxidant. Z minerálních látek stojí za zmínku železo, jenž podporuje krvetvorbu a mangan, který podporuje normální vývoj chrupavky a kostí a je obsažen ve spoustě enzymů. Metabolismus cukrů je díky manganu lepší, hojení ran je rychlejší a zlepšuje činnost mozku.