Muso Lotos kořen v prášku

179,00 

Katalogové číslo: 0a6a9ff4-cfce-447a-8b3f-3cbbf8303195 Kategorie: ,

Prášek s kořene lotosu se tradičně používá pro odhlenění organismu a zejména plic a také pro posílení plic. Čaj plíce posiluje a také působí preventivně proti nachlazení. Vynikající čaj pro podzimní a zimní sezónu. Pomůže dýchací cesty udržet v optimální kondici. Celoročně se dá doporučit všem, kteří mají problémy se zahleněním.

Použití: 1 čajovou lžičku prášku rozmícháme s šálkem vody a přivedeme k varu. Pijeme teplý půl hodiny před jídlem. 1x – 2x denně.

Množství: 50 g

Složení: Lotosový kořen, zázvor

Výhody: Lotos je geniální odhleňovač i pro nejmenší děti. Do roku věku kojence pije čaj maminka (pokud máte čaj bez zázvorku, tak je možné jej dítěti podávat samostatně již od ukončeného 6. měsíce věku). Děti starší jednoho roku mohou pít čaj samostatně. Dáváme jim však pouze 1/3 lžičky na hrníček vody. 1 čajovou lžičku dáváme až dětem od 5 let. Chuťově je čaj velmi příjemný. Vůní a trochu i chutí připomíná kakao s vanilkou rozdělané ve vodě. Není potřeba přislazovat. Zázvoru je ve složení pravděpodobně jen nepatrné množství, protože jeho typická štiplavost vůbec není cítit. Čaj je opravdu velmi lahodný a především velmi účinný. Velmi se mi osvědčilo také přisypání lotusového prášku do ranního Cara a dolít rýžovým nebo sojovým mlékem (pokud je zahlenění akutní a je třeba se vyhnout kravskému mléku).

Nevýhody:

Náš tip: Pro optimální účinnost je vždy dobré ve stravě omezit mléčné výrobky a výrobky z mouky. Zařadíme tedy raději kaše a rostlinné nápoje obohacené o vápník (rýžové, ovesné mléko v tekuté podobě).