Muso Mořské řasy Sushi Nori 25g

139,00 

Katalogové číslo: cc86986a-5383-4d00-b778-d42a286ff3d6 Kategorie: ,

Nori je nejrozšířenější mořská řasa především díky své výborné chuti. Řasy můžete jíst samotné, připravit z nich sushi nebo s nimi obohatit polévku či salát. Lze s nimi zkrátit i dobu vaření luštěnin. Jsou přirozeně bezlepkové a vhodné pro vegetariány.

Balení obsahuje 10 plátků sušených nori řas, které se u vás v kuchyni určitě neztratí. Mají velice univerzální využití. Můžete je použít klasicky k ubalení sushi rolek, ale výborné jsou i v různých pomazánkách, kterým dodají rybí chuť. Vyzkoušejte s nimi kuchyňský trik šéfkuchařů – přidejte kousek nori řasy při vaření k luštěninám. Snižují jejich nadýmavost a také zkracují dobu vaření. Navíc zvýší jejich výživovou hodnotu. Nori řasy můžete využít na celou řadu způsobů.

Využití:
sushi – vhodné k přípravě japonské delikatesy
pochoutka – řasy mají výtečnou chuť i samotné
saláty – s řasami bude váš oblíbený zeleninový salát ještě chutnější a zajímavější, stačí je nasypat navrch
polévky – řasu přidávejte až po uvaření, v polévce skvěle chutná a vzhledově se dá lehce zaměnit za pažitku nebo petrželku
koření – rozdrcením řas získáte exotické koření, které můžete do pokrmů přidávat dle libosti
luštěniny – když při vaření luštěnin přidáte řasu do hrnce, zkrátíte tím dobu vaření

Název „Nori“ pochází z japonštiny a označuje jedlé mořské řasy. Běžně se s těmito řasami obaluje sushi nebo rýžové koule. Často se také používají jako obloha či koření do nudlí a polévek. Jsou proslulé výbornou chutí.

Největšími producenty této řasy jsou Japonsko, Korea a Čína. Rostlina vyžaduje neznečištěné prostředí, takže ji lze pěstovat jen v čistých pobřežních vodách. Pěstování je komplikované, je totiž potřeba čistá voda, správná teplota vody, kvalitní setba i správné načasování setby a sklizně. Řasy jsou sbírány tradičním způsobem, v některých oblastech dokonce stále ještě ručně. Následně se suší na slunci na listech papíru nebo se řasy rozdrtí a suší se na sítech.