Naděje Penízovka sametonohá bylinná tinktura 50 ml

109,00 

Katalogové číslo: fccc660f-4992-42c3-ae3b-e0bf85d1cfe0 Kategorie: ,

Penízovka patří k nově objevovaným houbám, v současné době jsou její slibné účinky na zdraví intenzivně vědecky zkoumány.

 • Latinský název: Flammulina velutipes
 • Účinně pomáhá při: Léčivé využití hub je nejen u nás, ale i jinde ve světě víceméně v plenkách, což je ovšem obrovská škoda, protože houby jsou daleko více závislé na přírodních podmínkách než byliny. Bez určitých obsahových látek nevyrostou. Nejen přímá konzumace penízovky, ale i užití jednoduchých lékových forem dokáže zlepšovat stav při mnohých nemocech, například stav diabetiků, nemocných s ischemickou chorobou srdeční, příznivě ovlivňovat chronické poruchy funkce slinivky břišní či čistit pokožku u ekzematiků. Rozsah protinádorové léčby není ještě zdaleka prozkoumán, ale s určitostí se dá tvrdit, že podávání přípravků z penízovky snižuje nepříjemné potíže nemocných, prodlužuje remise, dosažené současnou terapií, a velice pravděpodobně dochází i k útlumu nebo alespoň ke zpomalení metastázování nádorů.
 • Sběr a používané části:

  Předmětem sběru a užívání je celá plodnice.

  Dávkování:

  Po protřepání 20 kapek 3x za den. Denní dávka 60 kapek odpovídá extraktu z 1,25 g čerstvé hmoty plodnice.

  Upozornění:

  Doplněk stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  Skladujte při teplotě do 28°C.