Sahm Yook Mořské řasy Nori pražené s příchutí oregana 4g

33,00 

Katalogové číslo: 4dc75e13-9a45-46cd-8c11-b65417666c13 Kategorie: ,

Nori jsou nejrozšířenější mořské řasy především díky své výborné chuti. Jsou přirozeně bezlepkové a vhodné pro vegetariány. Vyzkoušejte je pražené s příchutí oregana.

Využití:
pochoutka – řasy mají výtečnou chuť i samotné
saláty – s řasami bude váš oblíbený zeleninový salát ještě chutnější a zajímavější, stačí je nasypat navrch
polévky – řasu přidávejte až po uvaření, v polévce skvěle chutná a vzhledově se dá lehce zaměnit za pažitku nebo petrželku
koření – rozdrcením řas získáte exotické koření, které můžete do pokrmů přidávat dle libosti

Název „Nori“ pochází z japonštiny a označuje jedlé mořské řasy. Běžně se s těmito řasami obaluje sushi nebo rýžové koule. Často se také používají jako obloha či koření do nudlí a polévek. Jsou proslulé výbornou chutí.

Největšími producenty této řasy jsou Japonsko, Korea a Čína. Rostlina vyžaduje neznečištěné prostředí, takže ji lze pěstovat jen v čistých pobřežních vodách. Pěstování je komplikované, je totiž potřeba čistá voda, správná teplota vody, kvalitní setba i správné načasování setby a sklizně. Řasy jsou sbírány tradičním způsobem, v některých oblastech dokonce stále ještě ručně. Následně se suší na slunci na listech papíru nebo se řasy rozdrtí a suší se na sítech. Nakonec se plátky Nori praží na sezamovém oleji a dochucují.