Saloos Green Clay zelený jíl tělová a pleťová maska (100% French) 80 g

105,00 

Katalogové číslo: c5b83d85-b1a4-49d6-a5a1-7338d1a9fc12 Kategorie: ,

Je to jedna z nejstarších známých přírodních surovin s blahodárnými účinky na naši pokožku. Jedná se o jemně mletou čistou horninu. Minerál, který je získáván z velké hloubky, díky tomu není znečištěn žádnými škodlivými látkami. Je přirozeným bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, křemíku, draslíku, sodíku, železa, titanu, manganu a dalších minerálních látek a stopových prvků.

Zelený jíl skvěle absorbuje veškeré toxické látky z pokožky, zbavuje ji nežádoucích nečistot i mastnoty. Navíc jí do hloubky vyživuje, zpevňuje, obnovuje a vyhlazuje. Jíl se používá jako pleťová maska, tělový zábal (při revmatických potížích), na obklady i ke koupeli. Masky skvěle působí i proti stárnutí, vyhlazuje jemné vrásky a pleti navrací ztracenou elasticitu. Po ošetření Francouzským zeleným jílem je pleť hebká na dotek, zklidněná, čistá a působí mladistvým dojmem.

1) Pleťová maska
Malé množství jílu smíchejte v nekovové misce dřevěnou či plastovou špachtlí (zelený jíl nesmí přijít do styku s kovem) s vodou v poměru cca 1:1. Směs nechte chvíli odpočinout a poté vymíchejte v hustší pastu. Dle požadované hustoty přidejte trochu vody nebo jílu. Pro vylepšení účinnosti doporučujeme k přípravě pleťové masky použít květinové vody Saloos, nebo přidat 2-3 kapky vhodného 100% přírodního esenciálního oleje dle typu pleti. Jíl naneste na různé části těla mimo okolí očí a rtů a nechte působit cca 20-30 minut. Po uplynutí této doby důkladně smyjte teplou vodou a osušte. Při odstraňování masky se zároveň provádí i jemná peelingová masáž.

2) Tělový zábal
Hustší jílovou pastu vytvořte rozmícháním buď v teplé či studené vodě a naneste špachtlí na kus přírodní látky ve vyšší vrstvě asi tak 1-2 cm. Přiložte na problematické místo (k překrytí můžete využít i potravinovou fólii). Nechte působit min. 1 hodinu, popřípadě celou noc. Poté důkladně smyjte.

3) Koupele
3-4 lžíce jílu promíchejte ve vaně s teplou vodou, případně můžete také vylepšit přídavkem 1-2 lžic kvalitního koupelového oleje. Dopřejte si tak očistnou a relaxační proceduru po dobu cca 20 minut. Koupel s jílem má zvláčňujicí a zklidňujicí účinky na suchou a přesušenou pokožku i se sklonem ke kožním problémům. Takto lze provádět i jen částečné koupele nohou i rukou.